Wspólne kolędowanie

Wspólne kolędowanie

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na Popowicach, zapraszają wszystkie dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli wraz z rodzicami, na wspólne kolędowanie.

     Uczniowie tej szkoły i ich rodziny, grono pedagogiczne oraz delegacje pobliskich szkół podstawowych a także przedszkola, organizują 15 grudnia o godz. 17.00 magiczny wieczór. To wtedy przy wspólnym stole będą śpiewane najbardziej znane kolędy. Będą też znamienici goście, m.in. z Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego, Urzędu Miasta Wrocławia oraz dyrektorzy szkół podstawowych. Będzie uroczyście i świątecznie, jak w poprzednim roku (na zdjęciu).

     Przed tym wydarzeniem, będzie możliwy w szkole zakup ozdób świątecznych i kartek, wykonanych przez uczniów i wolontariuszy SP nr 5. Pieniądze uzyskane z zakupu, zostaną przekazane na rzecz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Cel bardzo szczytny, który warto w ten sposób wesprzeć. 
Wspólne kolędowanie to bardzo dobry, warty propagowania zwyczaj. Może on wzmocnić więzy międzyludzkie także w „małej ojczyźnie”, jaką jest osiedle Popowice.

tom