Razem ale osobno

Razem ale osobno

W SM Popowice wciąż organizowane są dwie zabawy mikołajowe. Czyżby obie Rady Zespołu Nieruchomości nie potrafiły porozumieć się w tej sprawie?

     O tej sprawie pisaliśmy na naszym portalu w grudniu 2016 roku tekście „Dwie zabawy, inne paczki„. Przypomnijmy. Zabawy mikołajowe są organizowane oddzielnie od 2013 roku. Mieszkańców najbardziej zbulwersowała w 2016 roku różnica, kiedy to dzieci z zabawy RZN nr 2 Park dostały słodycze i zabawki, a z zabawy RZN nr 1 Polana – czekoladę. Ta różnica wystąpiła, pomimo tego, że poziomu finansowania był wystarczający do przygotowania porównywalnych paczek także na Polanie.

     Jak będzie w tym roku? Z nieoficjalnych informacji do których dotarliśmy wynika, że obie Rady Zespołów Nieruchomości otrzymały po 6000 zł i zalecenie, aby paczki były podobne. Również JPMW Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice dofinansowała zabawy mikołajowe w SM Popowice, w wysokości 1000 zł.
Mieszkańcy, zwłaszcza z małymi dziećmi, których pytaliśmy o zdanie wyrażali zdziwienie: „Dlaczego wreszcie nie zrobi się jednej zabawy tak, aby wszystkie dzieci dostały paczki i nie było żadnych różnic?” Padały też ostrzejsze stwierdzenia: „Jeżeli ktoś nie potrafi tego zrobić dobrze, to niech nie bierze się za organizację!

     W tej sytuacji rozsądna wydaje się propozycja jednego z członków Rady Nadzorczej SM Popowice, aby zorganizować jedną zabawę, jedynie z podziałem na grupy wiekowe: najpierw maluchy, a potem dzieci starsze. Zapobiegnie to rozdźwiękom i odmiennemu traktowaniu dzieci. Wyjście – jak widać – jest. Pozostaje mieć nadzieję, że następna zabawa będzie już w  zaproponowanym kształcie. Wszak wszystkie dzieci są nasze.

tom