Pielęgnujemy pamięć

Pielęgnujemy pamięć

Znakomitym przykładem patriotycznego wychowania młodzieży były obchody 30-lecia nadania sztandaru i imienia Szkole Podstawowej nr 3 na Popowicach. 

     W uroczystości tej udział wzięli m.in. proboszcz Parafii NPM Królowej Pokoju o. Jerzy Ditrich OMI, prezes SM Popowice Mirosław Miciak, wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej SM Popowice Halina Czapnik, a także przewodnicząca Komisji Rewizyjnej w tej Radzie Maria Zawartko. Dyrektor SP nr 3 Irena Sienkiewicz-Szyperska, dziękując za przybycie gościom powiedziała: „Pielęgnujemy pamięć o naszym patronie, aby kolejne pokolenia naszych uczniów uczyły się patriotyzmu i szły z tą nauką przez całe życie”.

     Wspólnym wysiłkiem dzieci nauczycieli i rodziców, przygotowany został bardzo ciekawy i jednocześnie krótki program artystyczny, poświęcony patronowi szkoły generałowi Mariuszowi Zaruskiemu. Zobaczyliśmy świetnie zainscenizowaną rozmowę z tym taternikiem, ułanem, wilkiem morskim – jak głosił napis nad sceną. W trakcie tego programu uczniowie wykonali piosenki „Nad Tatarami” i „W murowanej piwnicy”. Zachwycił oczy wizualnie ciekawy i precyzyjnie wykonany pokaz z szarfami. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wejście pocztu sztandarowego ze sztandarem szkoły. 

     Uroczystość, w której przedstawiciel naszego portalu wziął udział, była bardzo dobrze zorganizowana i wykonana. W niczym nie przypominała akademii ku czci, nudnych i przydługich. Wprost przeciwnie, program artystyczny trwający 32 minuty(!), był w sam raz nie tyle dla gości, co dla dziecięcej widowni – uczniów tej szkoły. Wyrazy uznania należą się wszystkim: młodym wykonawcom, nauczycielom przygotowującym program oraz dyrekcji szkoły. Wychodzących gości żegnały dzieci, wręczając im okolicznościowy breloczek i jabłuszko. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że w tej szkole patriotyczne wychowanie młodzieży w duchu poszanowania autorytetów jest realizowane na co dzień.

tom