Udana zabawa mikołajowa

 

Udana zabawa mikołajowa

Uśmiechnięte buzie maluchów, wychodzących z zabawy mikołajowej z „wypasionymi” paczkami pełnymi prezentów. Tak najkrócej można opisać zabawę mikołajową, zorganizowaną w SM Popowice, przez Radę Zespołu Nieruchomości nr 2 – Park.

     Najmłodszych uczestników przywitał przewodniczący Rady Nadzorczej SM Popowice, Bolesław Proga. Nad stroną muzyczną i wokalną czuwali niezawodni Jolanta i Henryk Macałowie. Pani Jolanta tak energicznie mobilizowała dzieci do zabawy, iż nie siedziały one ani chwili. Umiejętnie dobrany repertuar muzyczny urozmaicił zabawę, przy czym był on wykonywany „na żywo”. Dzieci miały do dyspozycji ciastka, cukierki, napoje i owoce na stołach. Były tam też stroiki z palącymi się świecami, które stworzyły bardzo świąteczną atmosferę.

     Nadszedł wreszcie najbardziej oczekiwany moment: wręczenie maluchom paczek z prezentami i kuferków z łakociami. Każdy z uczestników miał zrobione przez Kasię Nowakowską zdjęcie z Mikołajem, które otrzymał niedługo po zabawie. Organizacyjnie zabawę przygotowała cała RZN nr 2. Jednak – jak twierdzą organizatorzy – najwięcej napracowała się Janina Pasternak, a pomagali jej Małgorzata Gutekunst, Leszek Nowakowski, Halina Czapnik, Waldemar Liwczycki. Widoczna i słyszana była ich praca: dobrane prezenty, słodycze, oprawa muzyczna.

     Warto dodać, że organizację zabawy mikołajowej, tej, jak i zabawę RZN nr 1 Polana, – oprócz organów samorządowych spółdzielni – wsparła finansowo Jednostka Pomocnicza Miasta Wrocławia- Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice. Jej wiceprzewodnicząca Halina Czapnik, także gościła na zabawie. Byli także na niej obecni prezes SM Popowice, Mirosław Miciak, sekretarz Rady Nadzorczej SM Popowice, Ryszard Urbanek, oraz przewodniczący Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 – Park, Jerzy Zieliński. Sądząc po zadowolonych minach uczestników, jak i organizatorów, zabawa mikołajowa była udana.

tom

Fotografie – Waldemar Liwczycki, Leszek Nowakowski