Pchli targ już działa

Pchli targ już działa

Na targowisku Niedźwiedzia rozpoczął swoją działalność tzw. pchli targ. Pisaliśmy o nim w tekście „Ciekawa inicjatywa na targowisku”.

     W specjalnie do tego celu przeznaczonym pawilonie nr 44, zostało zaaranżowane wnętrze. Każdy może wejść, przynieść to czego nie potrzebuje i zostawić. Może też zabrać to co mu się przyda. Jest to nowy, trzeba przyznać, sposób wymiany – zamiany, tego czego nie potrzebujemy, na to co nam jest potrzebne. Zdaniem prezesa Spółki Komandytowej Niedźwiedzia, Henryka Dunaja, z czasem ten pchli targ rozwinie się, trzeba trochę czasu na oswojenie się z takim sposobem pozyskiwania nowych rzeczy. W planach ma on zorganizowanie, nieco bliżej wiosny, pchlego targu i giełdy w niedziele, na terenie targowiska przy Niedźwiedziej.

Dlatego zapraszamy tych, którzy mają do upłynnienia zbędne przedmioty oraz tych, którzy poszukują potrzebnych im rzeczy. Tam w pawilonie 44 na targowisku, być może znajdą, a przynajmniej dowiedzą się więcej. Pchli targ już działa, więc warto go odwiedzić.

tom