Mieszkańcy dbają o zieleń

Mieszkańcy dbają o zieleń

Na terenie Popowic, sami mieszkańcy także dbają o zieleń w pobliżu ich domów. Zmieniają w ten sposób swoje otoczenie na bardziej przyjazne i kolorowe.

     Przykładem dbałości o zieleń, może być przydomowa rabatka z kwiatami przy ul. Jeleniej 24. Jeden z mieszkańców tej bramy, obsadził kwiatami skrawek ziemi tuż przy budynku. Postanowił w ten sposób wnieść wkład w poprawienie estetyki swojego miejsca zamieszkania. W rozmowie z naszym portalem podkreślił, że zrobił to z własnej inicjatywy, bez żadnych nakazów: „Te kwiaty cieszą oko każdego, kto wchodzi czy wychodzi z budynku”.

 

     Jego praca została doceniona, bo mieszkańcy, nie tylko tej bramy, są zadowoleni z kolorowego ogródka. Z pewnością Popowice byłyby jeszcze bardziej kolorowe, gdyby więcej osób wzięło sobie do serca tego typu aktywność. Jak twierdzi inż. Bogdan Słowik, z-ca prezesa ds. technicznych SM Popowice, takie ogródki mogą powstawać, oby tylko w sposób skoordynowany ze spółdzielnią.

     Taka obywatelska troska o zieleń, umiejętnie zagospodarowana, z pewnością przyniesie dużo pożytku, a na pewno zmieni otoczenie.

tom