DNI SENIORA Wrocław 2014

DNI SENIORA Wrocław 2014

We Wrocławskim Centrum Seniora trwają przygotowania do kolejnej edycji Święta Seniorów. Między 19 a 30 września będzie miało miejsce wiele atrakcyjnych wydarzeń.

     W piątek 19 września, w godzinach od 10.00 do 14.00, na wrocławskim Rynku, nastąpi inauguracja Dni Seniora 2014. Wielką atrakcją będzie bicie Kapeluszowego Rekordu Guinnessa. Dzięki fantazyjnym nakryciom głowy, możliwe będzie wpisanie się na stałe do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa. Każdy uczestnik bicia rekordu, otrzyma w prezencie pamiątkową przypinkę, symbol wspólnej zabawy i rywalizacji.

     Nie zabraknie również stałych punktów programu, czyli Marszu Kapeluszy, symbolicznego przekazania kluczy do Bram Miasta oraz koncertu na scenie. W tym roku specjalnie dla seniorów wystąpi zespół Skaldowie. Wszystkie atrakcje na wrocławskim Rynku są bezpłatne. W tym samym dniu o godz. 16.00 Polski Komitet Pomocy Społecznej zorganizuje Bal Kapeluszy w sali przy ul. Dubois 11/13.

 

     Natomiast w sobotę 20 września od 10.00 do 14.00 na Brochowie, odbędzie się Rajd Terenowy. Będzie to atrakcja dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek oraz pasjonatów nordic walking. W programie piknik, gry i zabawy. Natomiast o godzinie 10.00 bezpłatny trening pamięci zaoferuje Centrum Językowe 5O+CLOCK.

     W niedzielę 21 września, warto wybrać się do Hali Stulecia, która przygotowała dzień pełen wrażeń. Tam od 10.00 do 17.00 na terenie Centrum Kongresowego, odbędą się Targi Senioralne, a o 20.30 – specjalny pokaz fontanny multimedialnej. Na obie imprezy wstęp jest bezpłatny. Gratką dla miłośników dobrej zabawy i rozrywki, będzie na pewno koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz Bal Seniora w klimacie kina lat 50 i 60. W ciągu dnia możliwe będzie również bezpłatne zwiedzanie terenów wystawowych i WuWy z Biurem Podróży PERFEKT.

     Poniedziałek 22 września, to Dzień Seniora w IMPARCIE. O 10.00 rozpocznie się tam III Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych. Potrwa on do niedzieli, 28 września i zakończy się w okazałych wnętrzach Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Poniedziałkowy Dzień Seniora przy ul. Mazowieckiej 17, zakończy w godzinach popołudniowych spektakl muzyczny ,,Bo to się właśnie tak zaczyna”.

     We wtorek 23 września rozpoczną się z kolei dwa wielkie wydarzenia: Festiwal Filmowy ,,Si Señor” w Kinie Nowe Horyzonty, który potrwa 3 dni oraz Senioriada, czyli olimpiada, w której aktywni seniorzy mogą zaprezentować swoją witalność i poczuć smak rywalizacji. Będą takie konkurencje jak: bieg, nordic walking, pływanie, szachy czy brydż. W tym roku, po raz pierwszy rozegrany będzie również turniej piłkarski. Międzypokoleniowe zawody w tenisie ziemnym zapewni z kolei Akademia Mistrzostwa Sportowego. Sportowe zmagania zakończą się w poniedziałek 29 września. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród Senioriady, organizowanej przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, odbędzie się w Centrum Sektor 3 przy ul. Legnickiej 65.

     W tym samym miejscu, tzn. w Centrum Sektor 3 przy ul. Legnickiej 65, w piątek 26 września od 10.00 do 15.00 odbędzie się Forum Liderów Organizacji Senioralnych. Tym razem poświęcone będzie uczestnictwu seniorów w kulturze. Organizatorem spotkania ,,Kultura dla Seniora” jest Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe. W forum udział wezmą władze miasta oraz przedstawiciele instytucji kulturalnych. Sporo kulturalnych wrażeń dostarczy w tym dniu również Wrocławski Kompleks Szkoleniowy, przy ul. Sztabowej 100. O godzinie 19.00 odbędzie się tam koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Tomasza Krajewskiego.

     W bogatym programie „Dni Seniora – Wrocław 2014” znajduje się również wiele konkursów, warsztatów oraz programów edukacyjnych i zdrowotnych. Wymieńmy między innymi, „Senior Art 2014”, czyli Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów w Centrum Kultury AGORA, przy ul. Serbskiej 5 oraz Akademię Zdrowia Seniora, a także Dni Seniora w Filiach Miejskiej i Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Już teraz Wrocławskie Centrum Seniora – za naszym pośrednictwem – gorąco zaprasza Państwa do udziału we wszystkich wydarzeniach.

tom