Nowości grudniowe

Nowości naszej biblioteki

Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jeleniej 7 ma ogromną przyjemność zareklamować kilka z ostatnio zakupionych nowości książkowych:

1. Alex Bellos – „Przygody Alexa w krainie liczb”
Świat matematyki może wydawać się niepojęty, nieistotny i – spójrzmy prawdzie w oczy – nudny. Ta nowatorska książka pokazuje, że matematyka jest nie tylko dla matematyków. Idee matematyczne leżą u podstaw chyba wszystkiego w naszym życiu: od prostego liczenia owiec do wykorzystania teorii prawdopodobieństwa, by wygrać majątek w kasynie. W poszukiwaniu dziwnych i cudownych zjawisk matematycznych Alex Bellos podróżuje po całej kuli ziemskiej, spotykając najszybszych na świecie rachmistrzów pamięciowych w Niemczech i zadziwiająco biegłego w liczeniu szympansa w Japonii.

2. Eduardo Roca – „Warsztat książek zakazanych”
Powieść historyczna o początkach nowoczesnego druku, osadzona w XV-wiecznej Kolonii. Czytelnik znajdzie w niej wszystkie elementy średniowiecznej intrygi: zdrady, morderstwa, walkę o władzę, rodzinne tajemnice, zemstę, miłość i zakazane związki. Bestseller w Hiszpanii.

3. Richard Paul Evans – „Zegarek z różowego złota”
Piękna opowieść o miłości i przyjaźni silniejszych od lęku o własne życie. Jest to historia, która przenosi nas do Stanów Zjednoczonych z początku XX wieku, w czasy narodzin wielkich fortun i szanowanych amerykańskich rodów, ale i ogromnej niesprawiedliwości społecznej.

4. Sebastian Sarna – „Kubusiowe opowiastki”
Kubuś jest rezolutnym przedszkolakiem, który z ciekawością i wielkim zaangażowaniem, w towarzystwie mamy i taty poznaje świat. Lekkie, zabawne i pełne humoru opowiadania Sebastiana Sarny, który opisał w książce własne ojcowskie doświadczenia.

5. Małgorzata Żółtaszek – „O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”
Autorka porusza w nich codzienne problemy naszych milusińskich, ich małe smuteczki, troski czy kłopoty. Te opowiadania nie tylko spełniają funkcję terapeutyczną, ale też podpowiadają dorosłym jak zmierzyć się z problemem, oswoić go i rozwiązać. Uczą, jak w sposób zabawowy, z bajkową fabułą, trafiając do wyobraźni malucha, zaspokoić jego naturalną ciekawość świata.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki i zachęcamy gorąco do lektury.

Anna Tomaszewicz
kierownik biblioteki