Gdzie parkować?

Gdzie parkować?

gdzie parkować

   Odpowiedź na to pytanie ułatwią z pewnością tablice świetlne, montowane przy wjazdach do centrum miasta. Jest tzw. informacja parkingowa.

    Kierowcy, dojeżdżający m.in. do pl.Dominikańskiego, będą niebawem mogli uzyskać informację, gdzie zaparkować. Będzie to możliwe, nie wysiadając z samochodu. Stanie się tak za sprawą infromacji parkingowych – świetlnych tablic, informujących o wolnych miejscach na parkingach. Pomoże to podjąć szybko decyzję, czy zatrzymać się w obrębie centrum, czy szukać miejsca do parkowania nieco dalej. Tablice te będą dobrze widoczne, nawet po zapadnięciu zmroku.

    Z informacji, jakie uzyskaliśmy w Biurze Prasowym ZDiUM,wynika, że uruchomienie tych tablic planowane jest na grudzień br. Są one częścią składową Inteligentnego Systemu Transportu.

    Czy to udogodnienie rozładuje korki, zwłaszcza w godzinach szczytu? Nawet jeśli znacząco na to nie wpłynie, z pewnością usprawni poszukiwanie wolnego miejsca do parkowania. Dzisiaj bowiem znalezienie go w ścisłym centrum, często graniczy z cudem.

tom

 

gdzie parkować