Powrót do dzieciństwa

Powrót do dzieciństwa

    Świetny materiał literacki pod ręką wytrawnego reżysera, w scenografii znakomitych twórców, z muzyką znanego multiinstrumentalisty. Takie połączenie daje zaiste piorunujący efekt.

   We Wrocławskim Teatrze Lalek, opowiadania Rudyarda Kiplinga, wziął na warsztat Jarosław Kilian ( na zdjęciu poniżej). Zaadaptował na scenę dwa z tych opowiadań: jedno opowiada o początkach świata, drugie o początku cywilizacji. Młodzi widzowie spotkają Słoniątko o nieposkromionej ciekawości, które chciało za wszelką cenę znaleźć odpowiedź na pytanie, co krokodyl jada na obiad i poznają przygody Kota, który chadzał własnymi drogami.        

Teatr Lalek Wrocław

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast scenografię do tego spektaklu przygotowała Inez Krupińska i Józef Wilkoń. Ten ostatni to jeden z najwybitniejszych polskich artystów, zajmujących się ilustracją. Muzycznie zilustrował spektakl Joszko Broda. Występują Jolanta Góralczyk, Marta Kwiek, Aleksandra Mazoń, Krzysztof GrębskiMarek Koziarczyk, Jacek Radomski, Marek Tatko.

    Warto wybrać się do Teatru Lalek, aby zobaczyć, jaki rezultat przyniosło połączenie tych wszystkich elementów, w jedną całość. Reżyser na konferencji prasowej powiedział: W warstwie muzycznej wracamy do muzyki źródeł, tak jak wraca się do dzieciństwa. Natomiast o współtworzącym spektakl Józefie Wilkoniu, dodaje: Owa menażeria, niejako uczłowieczona przez Wilkonia, może z powodzeniem uchodzić za lustro ludzkiego bestiarium. Zatem zapraszamy do Wrocławskiego Teatru Lalek.

                                                                                      tom