Oni zmieniają Wrocław

 

Oni zmieniają Wrocław

    Budowie przez Archicom Zachodniego Centrum Biznesowego, czyli West Forum, poświęcone było spotkanie z dziennikarzami, 3 października br. w Art Hotelu.

   Witając gości, Rafał Jarodzki, prezes Zarządu, przypomniał krótko historię firmy, która już od 27 lat funkcjonuje na wrocławskim rynku nieruchomości. Ma ona za sobą wiele realizacji , związanych z budownictwem mieszkaniowym. Wymieńmy choćby Cztery Pory Roku na Jagodnie, Ogrody Hallera, Lofty Platinum,czy Słoneczne Stabłowice. To także powierzchnie biurowe: Renaissance Business Centre, Liskego, czy realizowane ostatnio West Forum. Archicom ma już za sobą realizacje powierzchni biurowych o kubaturze 55 000 m². Kompleks West Forum, położony przy ul. Strzegomskiej, docelowo będzie miał powierzchnię 80 000-100 000 m² i będzie składał się 6-8 budynków. Obecnie w ramach zespołu biurowego jest już gotowy jeden obiekt, nowo otwierany – West House – jest drugi. Prezes Jarodzki zwrócił też uwagę na bardzo dobrą lokalizację West Forum, na linii centrum miasta-lotnisko, a także na dobry dojazd. Zapewnia go położenie w pobliżu obwodnicy śródmiejskiej i obwodnicy autostradowej Wrocławia.

    W trakcie spotkania zabrała także głos Dorota Kościelniak, dyrektor regionalny Knigt Frank. Firma ta zajmuje się komercjalizacją powierzchni biurowych Archicomu. Podkreśliła ona dynamiczny rozwój Wrocławia w zakresie powierzchni biurowych i odważne decyzje, podejmowane przez kierownictwo firmy. Kampus biurowy West Forum będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

    O samym West Forum i jego realizacji, bliżej opowiedział Patryk Czernik, gł. specjalista ds. wynajmu powierzchni wArchicomie. Omawiając konstrukcję i funkcjonalność realizowanych budynków, wspomniał o tzw. podłogach technicznych. Pozwalają one swobodnie kształtować przestrzeń biurową, wraz z koniecznym instalacjami. Inny ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie do ogrzewania, ciepła z komputerów i ciepła ludzkiego ciała, przy pomocy specjalnych pomp. Obniża to znacznie koszty eksploatacji budynku. Przestronne dobrze oświetlone i przeszklone powierzchnie, stwarzają odpowiednie warunki do pracy. Zatem w powstającym, zachodnim obszarze biznesowym, West Forum będzie pełnić wiodącą rolę. Z pewnością zachęci to firmy do lokowania swoich siedzib w tym prestiżowym miejscu.

    Kierownictwo Archicomu ma świadomość, że budując kolejne budynki West Forum, zmienia oblicze tej części miasta, jak i oblicze Wrocławia. Potwierdza tym samym, że w dynamicznym rozwoju stolicy Dolnego Ślaska, Grupa Archicom ma znaczący udział.

 

tom