Premiera w nowym Capitolu

Premiera w  nowym Capitolu

    Interesująco zapowiada się premiera w nowo otwartym Teatrze Muzycznym CAPITOL. Będzie to „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

    Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia 28 września Dużej Sceny zmodernizowanego teatru. Premierze z tej okazji, poświęcona była konferencja prasowa, 24 września. Dyrektor Capitolu Konrad Imiela, wyznał dziennikarzom, że myśląc o otwarciu i nowej prapremierze, od razu wziął pod uwagę Wojciecha Kościelniaka. Nic dziwnego, bowiem ten twórca wielu znakomitych musicali, jest mistrzem w swoim fachu.

    Tak jest i tym razem. Spod jego ręki wyszedł spektakl przedziwny. Adaptacja powieści Michaiła Bułhakowa, w scenicznej wersji jest bardzo atrakcyjna dla widza. Zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej. Muzyka Piotra Dziubka, chwilami bardzo żywiołowa, nadaje spektaklowi tempo. Bierze w nim udział cały zespół Capitolu. Zaś możliwości techniczne nowej sceny wprawią w podziw wszystkich widzów.

    Powieść Bułhakowa, łącząca wiele wątków, jest wprost stworzona na scenę. Ta opowieść o miłości, o walce dobra ze złem, o zmaganiach sił szatańskich z ludzkimi, osadzona m. in. w komunistycznej Moskwie, stwarza wielkie możliwości reżyserowi. Wojciech Kościelniak w pełni je wykorzystał. Zobaczcie Państwo sami !

tom

Scena zbiorowa

Mariusz Kiljan jako Iwan Bezdomny