Remont Wejherowskiej

Remont  Wejherowskiej

     Ta wiadomość niewątpliwie ucieszy mieszkańców Popowic. We wrześniu w ramach szybkich remontów ulic we Wrocławiu, będzie remontowana także ulica Wejherowska.

     To jedna z ważniejszych arterii łączących Popowice z ul. Legnicką. Jeżeli jedziemy od skrzyżowania Na Ostatnim Groszu- Milenijna , w kierunku miasta, to praktycznie stanowi ona jedyny zjazd z Legnickiej w Popowicką. Zdaniem wielu kierowców stan nawierzchni Wejherowskiej, pozostawiał coraz więcej do życzenia. Duże natężenie ruchu, zwłaszcza po godzinie 15.00, miało duży wpływ na pogorszenie się komfortu jazdy.

     Remont Wejherowskiej, tak jak innych ulic, nie powinien przeszkadzać mieszkańcom. Bowiem szybkie remonty będą wykonywane w nocy, między 20.00 a 5.00 rano, a także w weekendy ( od północy w sobotę do 5.00 w poniedziałek).

     Po remoncie nawierzchni ulicy Popowickiej oraz Bobrzej, jest to kolejna ulica na Popowicach, której stan ulegnie poprawie. Jednak największym  problemem dla mieszkańców Popowic jest stan ulicy Niedźwiedziej. Mocno wysłużona , nierówna nawierzchnia nie wytrzymuje dużego ruchu z Legnickiej i Popowickiej. Dziwi więc, że ta ulica nie została ujęta w tegorocznym planie remontów. Zatem mieszkańcy Popowic czekają na remont Niedźwiedziej!

                                                                                                                tom