Dzień bez samochodu

Dzień bez samochodu

    W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, 20 września będziemy jeździć za darmo komunikacją miejską po Wrocławiu i na terenie gminy.

    Impreza ta ma za zadanie promowanie środków transportu, ekologicznych i alternatywnych dla samochodów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przygotowało, zwłaszcza 21 września, sporo atrakcji. Jedna z nich to dzień otwarty zajezdni przy ul. Powstańców Śl. 209, gdzie będzie można nauczyć się jazdy tramwajem, obejrzeć tabor, wziąć udział w konkursach. Nocnym markom polecamy przejażdżkę po wrocławskich torowiskach.Otóż  dwa tramwaje firmy Konstal, w nocy z 21 na 22 września, wyruszą  w trasę o godz. 22.30 z przystanku Opera.

    Na wrocławian czeka jeszcze wiele innych atrakcji, związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Wymieńmy darmowe rejsy po Odrze, zwiedzanie lotniska, paradę rowerów, a nawet tramwaj konny, na pl. Teatralnym. Amatorom wycieczek za miasto, można polecić 21 września wyjazd pociągiem retro na Galę Parowozów, z okazji III Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Lokomotyw. Start do Jaworzyny Śl. z Dworca Wrocław Główny ok.9.30.

    Dla tych, którzy jutro, czyli 20 września będą jeździć rowerem, Wrocławska Inicjatywa Rowerowa przygotowała kawę, jabłka oraz  zestawy śniadaniowe. Będą one rozdawane będą w godz. 7.00 – 9.00, na Placu Grunwaldzkim, koło fontanny  tuż przy Moście Grunwaldzkim.

     Warto więc – przynajmniej 20 września – zostawić samochód i skorzystać z miejskich tramwajów i autobusów. Przyda się nam nieco ruchu, a przy tym będzie bardziej ekologicznie.

tom