INFORMACJE OSIEDLOWE

Pogoda we Wrocławiu

Pogoda Wrocław z serwisu

Kursy Walut

 
 

Wyniki lotto

Imieniny obchodzą


Dzisiaj jest: 26 Maj 2018
Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

„Rewolucyjny” projekt

 

„Rewolucyjny” projekt

      Jeden z projektów uchwał zgłoszonych na Walne Zgromadzenie SM Popowice, postuluje daleko idące zmiany w wyborze członków organów samorządowych.

     O projekcie tym pisaliśmy na naszym portalu w tekście „Czas na zmiany”. Złożył go Tomasz Kapłon, redaktor naczelny naszego portalu, mieszkaniec Popowic. Projekt radykalnie zmienia sposób wyboru kandydatów do organów samorządowych. Ze wstępnych konsultacji wiemy, że projekt wywołał duże zainteresowanie mieszkańców Popowic, także członków spółdzielni. Sugerują oni w rozmowach z nami przeprowadzenie wreszcie zmian w działalności organów samorządowych spółdzielni. Ich zdaniem organy te muszą  być bliżej członków spółdzielni! Wskazują też na dopływ ludzi młodych, dobrze wykształconych i potrafiących współpracować z innymi. Chcąc przybliżyć naszym czytelnikom treść tego projektu, publikujemy go w całości:

PROJEKT UCHWAŁY 
o zapis w statucie SMLW Popowice

Niniejszym składam do Walnego Zgromadzenia SMLW Popowice, projekt uchwały dotyczący zmiany §76 ust 31 i §88 ust 7 Statutu poprzez wprowadzenie następujących zapisów:
1. Kandydatów do Rady Nadzorczej/Rady Zespołu Nieruchomości zgłaszają pisemnie członkowie Spółdzielni z wydzielonej części Walnego Zgromadzenia, nie później, niż 15 dni przed pierwszą częścią Walnego Zgromadzenia.


2. W Zgłoszeniu kandydata do Rady Nadzorczej/Rady Zespołu Nieruchomości członek Spółdzielni zgłaszający kandydata:
w części I Zgłoszenia – podaje swoje dane:
• imię i nazwisko
• adres lokalu, z którego członek Spółdzielni wywodzi swoje członkostwo
• wpisuje datę i składa swój podpis
w części II Zgłoszenia - podaje dane o kandydacie:
• imię i nazwisko
• adres lokalu, z którego członek Spółdzielni - kandydat do Rady Nadzorczej/Rady Zespołu Nieruchomości - wywodzi swoje członkostwo
w części III Zgłoszenia - musi uzyskać dla swego wniosku, poparcie minimum 10 członków Spółdzielni, wyrażone własnoręcznymi ich podpisami i datą.


3. Zgłoszony kandydat do Rady Nadzorczej/Rady Zespołu Nieruchomości wypełnia "Oświadczenie kandydata na członka Rady Nadzorczej" /członka Rady Zespołu Nieruchomości, które zawiera:
W części I Oświadczenia:
• imię i nazwisko
• wyrażenie zgody na kandydowanie do Rady Nadzorczej/Rady Zespołu Nieruchomości
W części II Oświadczenia - dane osobowe kandydata:
• adres lokalu z którego wywodzi swoje członkostwo
• wykształcenie,
• doświadczenie w pracy samorządowej (kadencje i pełnione funkcje w Radzie Nadzorczej/ Radzie Zespołu Nieruchomości
W części III Oświadczenia - okoliczności wykluczające kandydowanie takich jak:
• zatrudnienie w Spółdzielni:
• prowadzenie działalności konkurencyjnej w rozumieniu § 85 ust 1 statutu Spółdzielni
• posiadanie zaległości w opłatach wobec Spółdzielni
• pozostawanie w sporze sądowym ze Spółdzielnią
• karalność sądowa za zniesławienie innego członka spółdzielni, bądź prawomocny wyrok potwierdzający naruszenie dóbr osobistych innego członka Spółdzielni lub członka jej organów statutowych.


4. „Zgłoszenie kandydata na członka Rady Nadzorczej/członka Rady Zespołu Nieruchomości” wraz z "Oświadczeniem kandydata na członka Rady Nadzorczej"/członka Rady Zespołu Nieruchomości” w terminie określonym w pkt. 1 składa się w siedzibie Spółdzielni. Tam członkowie Spółdzielni mają możliwość wglądu do zgłoszeń i oświadczeń.


5. Zarząd Spółdzielni na 10 dni przed terminem pierwszej części Walnego Zgromadzenia sporządza wykaz wszystkich kandydatów, którzy spełniają w/w warunki, z podziałem na poszczególne części Walnego Zgromadzenia i wywiesza go w siedzibie Spółdzielni oraz publikuje na stronie internetowej Spółdzielni.


6. Zgłoszone kandydatury są głosowane na poszczególnych częściach Walnych Zgromadzeń.


7. Wzór „Zgłoszenia kandydata na członka Rady Nadzorczej/członka Rady Zespołu Nieruchomości” oraz "Oświadczenia kandydata na członka Rady Nadzorczej"/członka Rady Zespołu Nieruchomości”, stanowi załącznik nr 1 i nr 2 do niniejszego projektu uchwały.

UZASADNIENIE
Proponowane zmiany w statucie Spółdzielni, mają  spowodować, aby do jej organów samorządowych  kandydowały osoby wykształcone, odpowiedzialne, dobrze przygotowane do podejmowania istotnych decyzji, zwłaszcza przez Radę Nadzorczą. Decyzje te dotyczą zarówno spraw finansowych, organizacyjnych, jak i podejmowania uchwał ważnych dla członków Spółdzielni. Nie może być obojętne, w jakie ręce przekazywane jest współzarządzanie Spółdzielnią.

     Projekt tej uchwały zainteresował wielu mieszkańców, ale spowodował też sugestie kierowane do autora wniosku, aby ten go wycofał. Dlaczego? Ocenią to już nasi czytelnicy. Jedno jest pewne. Zmiany w SM Popowice dokonują się bardzo powoli, lecz nie ma od nich odwrotu. Wszak Spółdzielnia, to wspólne dobro wszystkich członków i to oni zadecydują o zmianach.

mar

Aby komentować ten artykuł musisz być zalogowany. Zaloguj

Dołącz do nas na facebooku

Kojarzone z artykułami

W przygotowaniu

Przegląd ostatnio dodanych

Narodziny przemocy

Narodziny przemocy Problemy współczesnego świata, znajdują – prędzej czy później - odbicie w teatrze. Tym samym teatr nadąża za rzeczywistością i ją diagnozuje.

Uważać – oszuści

Uważać – oszuści Oto apel, jaki otrzymaliśmy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna z prośbą o publikację. Mamy nadzieję, że umieszczenie apelu na naszym portalu zwiększy jego zasięg i uchroni - być może - potencjalne ofiary przed oszustwem.

Promują się czy nie?

  Promują się czy nie? Czy działania inicjatyw sąsiedzkich, związane z niedawnym pożarem na Popowicach były promowaniem się?

Wszystko jest dozwolone

Wszystko jest dozwolone W rozważaniach na temat moralności, nie sposób pominąć powieści Fiodora Dostojewskiego „ Bracia Karamazow”. Teatr Polski wystawił spektakl, w oparciu o tę powieść.

Operatorów (zbyt) wielu?

Operatorów (zbyt) wielu? Na terenie SM Popowice działa wielu operatorów dostarczających usługi telefoniczne i internetowe. Jest ich coraz więcej, ale coraz więcej jest też zakładanych przez nich instalacji.

A w Polskim - majówka, obchody i nowości

A w Polskim - majówka, obchody i nowości Majowy długi weekend to czas wypoczynku, ale też okazja do skorzystania z kulturalnej oferty Teatru Polskiego. Szykują się też w tym teatrze nowe premiery.

PopKurzacz (znów) sprzątał

PopKurzacz (znów) sprzątał Kolejną inicjatywę Mojego Popo można uznać za sukces frekwencyjny. Był to #PopKurzacz, czyli akcja zbierania odpadów na terenie Polany Popowickiej oraz na terenach przylegających do niej.

Druga PoPomoc

Druga PoPomoc Przybliżanie dzieciom umiejętności udzielania pierwszej pomocy jest kontynuowane przez inicjatywę Moje Popo.

Nareszcie spokój

Nareszcie spokój Mieszkańcy jednego z budynków w SM Popowice mogą wreszcie odetchnąć z ulgą: pobliski punkt sprzedaż alkoholu przestał działać.

Dotykanie teatru

Dotykanie teatru Wrocławski Teatr Lalek z myślą o najmłodszych widzach przygotował spektakl, który przybliża im naturę. Wspomaga też ich rozwój.

Głos w dyskusji

Głos w dyskusji Mieszkańcy Popowic biorą udział w dyskusji o działalności organów samorządowych. Oto głos jednego z nich.

Klasyka, eksperyment i cyrk

Klasyka, eksperyment i cyrk Najbliższe propozycje Teatru Polskiego łączą w sobie zarówno repertuar klasyczny, jak i poszukiwania teatralnych środków wyrazu. Uwzględniają też młoda widownię.

Życzenia Wiekanocne 2018

Życzenia Wszystkim naszym czytelnikom, sympatykom i przyjaciołom, pełnych ciepła i radości Świąt Wielkanocnych, a także spotkań w rodzinnym gronie życzy redakcja portalu popowicwroclaw.pl

Dialog z mieszkańcami dot. unijnego projektu

Dialog z mieszkańcami dot. unijnego projektu Przedstawiciele organu samorządowego SM Popowice spotkali się z liderami unijnego projektu.

Pomagać i grać

Pomagać i grać Przybywa przedsięwzięć dla mieszkańców Popowic, proponowanych przez inicjatywę Moje Popo. Tym razem była to PopoPomoc i druga już edycja Popoplanszówek.

Dzień otwarty w szkole

Dzień otwarty w szkole Bliższemu poznaniu Szkoły Podstawowej nr 5 na Popowicach będzie służył dzień otwarty, zorganizowany tam 24 marca 2018 w godzinach 10.00 – 13.00.

Żywe laboratorium

Żywe laboratorium W grudniu 2017 roku rozpoczęła się na Popowicach realizacja unijnego projektu „Współtworzenie usług publicznych w Europie” w ramach Programu Horyzont 2020.

Porządkować zieleń

Porządkować zieleń Na terenach zielonych, należących do SM Popowice przeprowadzono zaplanowane cięcia pielęgnacyjne i wycinkę drzew.

Działać skutecznie

Działać skutecznie Częściowym sukcesem zakończyły się działania Mojego Popo i Popowice Online mające na celu zabezpieczenie zieleni Parku Zachodniego wokół Hali Orbita.

Co robi Rada?

Co robi Rada? Jeden z organów samorządowych SM Popowice, na spotkaniu z mieszkańcami przedstawił swoje dotychczasowe i najbliższe działania.

Niedobry serca stan

Niedobry serca stan Czy można zobaczyć legendę na scenie? Można, ale trzeba w tym celu odwiedzić wrocławski Teatr Kameralny.

Gry, czytanie i warsztaty

Gry, czytanie i warsztaty Kontynuowane są działania inicjatywy sąsiedzkiej Moje Popo na Popowicach. Działania te dedykowane są zarówno młodym, jak i dorosłym mieszkańcom tego osiedla.

Będzie linia czy nie?

Będzie linia czy nie? Ważą się losy inwestycji związanej z Popowicami, czyli budową linii tramwajowej.

Niespodzianka czyli sukces

Niespodzianka czyli sukces Nawet zdecydowani adwersarze Teatru Polskiego muszą przyznać po obejrzeniu „Francuskiej niespodzianki”, że jest to sukces teatru i zespołu.

Bez retuszu

Bez retuszu W czasach masowej kultury, uniformizacji i globalizacji, wciąż - jak się okazuje - szukamy naszej tożsamości. Pokazuje to w sposób dosłowny najnowsza premiera Teatru Współczesnego.

Wybierz się na zabawę!

Wybierz się na zabawę! Moc atrakcji szykują organizatorzy zabawy karnawałowej dla dzieci na Popowicach.

Bezpiecznie w Internecie

Bezpiecznie w Internecie Ciekawe i pożyteczne zajęcia komputerowe, organizowane są także dla seniorów z Popowic.

Projekt dla mieszkańców

Projekt dla mieszkańców Projekt złożony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 przez mieszkańców Popowic, skupionych w grupie #mojepopo, nosi nazwę „Zielone płuca Popowic”.

Prąd z dachu?

Prąd z dachu?Jedna z  większych wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych zainstalowała na dachach  swoich budynków ogniwa fotowoltaiczne. Mieszkańcy Popowic są zainteresowani tym   sposobem pozyskiwania energii elektrycznej.

Kto tam kopał i wycina?

Kto tam kopał i wycina? Na Popowicach prowadzone były prace porządkujące. Równany był teren tuż przy dawnej przepompowni oraz wycinane były drzewa.

Działki (już ) nie ma!

Działki (już ) nie ma! Działka, będąca we władaniu SM Popowice, jest właśnie sprzedawana. Stało się tak ponieważ próby wydzierżawienia jej napotykały na sprzeciw organów samorządowych w ich poprzedniej kadencji.

Pomóc w potrzebie

Pomóc w potrzebie Mieszkańcy Popowic hojnie wspomagają osoby poszkodowane w tragicznym pożarze, jaki wybuchł w ubiegłym tygodniu przy ul. Bobrzej 40. Inicjatywy mieszkańców - Lepsza Wejherowska, Popowice Online i Moje Popo prowadzą zbiórkę pieniędzy.

Targowisko będzie żyło

Targowisko będzie żyło Targowisko „Niedźwiedzia” u zbiegu ulic Legnickiej i Niedźwiedziej będzie dalej funkcjonowało. Oto najświeższe informacje na ten temat.

Duszpasterska wizyta

Duszpasterska wizyta Na Popowicach trwają duszpasterskie wizyty, potocznie nazywane kolędą. Ojcowie ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, odwiedzają mieszkańców.

Tragiczny pożar

Z ostatniej chwili: Tragiczny pożar W nocy z wtorku na środę na ósmym piętrze budynku na Popowicach wybuchł pożar. Niestety, jest też jedna ofiara śmiertelna.

Będą docieplenia?

Będą docieplenia? Co dalej z dociepleniami ścian podłużnych w SM Popowice? To pytanie zadają sobie mieszkańcy, tym bardziej, ze minęło już sporo czasu od ocieplenia ścian szczytowych.

Mieć własne zdanie

Mieć własne zdanie W organach samorządowych SM Popowice są osoby, które zaczynają funkcjonować w nich po raz pierwszy.  Znalazły się one tam w rezultacie wyborów 2016 roku do organów samorządowych, zarówno w Radzie Nadzorczej, jak i w Radach Zespołów Nieruchomości. Pisaliśmy o tym na naszym portalu m.in. w tekście „Po raz pierwszy”, a także w tekście „Bliższy kontakt z mieszkańcami”. Jedną z osób, którą chcemy Państwu bliżej przedstawić, jest Maria Zawartko.

Przede wszystkim współpraca

Przede wszystkim współpraca Zmiana, jaka nastąpiła w jednym z organów samorządowych SM Popowice, daje nadzieję na lepszą współpracę z innymi organami tej spółdzielni.

Spokojnych świąt!

Szanowni Państwo! Życzymy Wam - naszym obecnym, jak i przyszłym czytelnikom – spokojnych, pełnych zgody i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz serdecznych spotkań i rozmów przy świątecznym stole.  W Nowym 2018 roku życzymy, aby Wasze plany i marzenia się spełniły i byście spotykali na Waszych życiowych drogach tylko dobrych ludzi. Dziękujemy za to, że zawsze towarzyszycie naszemu portalowi. Jesteście naszym największym kapitałem! Do Siego Roku! Redakcja portalu popowicewroclaw.pl

W kręgu świąt

W kręgu świąt Przedświąteczny czas na Popowicach to nie tylko inicjatywy znane i praktykowane już wcześniej. To także przedsięwzięcia nowe i wprowadzane w życie na osiedlu.

Bądź bliżej nas na facebooku
Komentuj na naszym profilu na Twitterze
Kliknij "+" dla naszego serwisu