INFORMACJE OSIEDLOWE

Pogoda we Wrocławiu

Pogoda Wrocław z serwisu

Kursy Walut

 
 

Wyniki lotto

Imieniny obchodzą


Dzisiaj jest: 25 Sierpień 2019
Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Owocny rok

 

Owocny rok

Minął rok działalności nieformalnej grupy Moje Popo. Podsumowała ona swoje dokonania, jak również nakreśliła plany, na najbliższą przyszłość.

     W podejmowanych działaniach przyjęła ona zasadę: To co robiliśmy, robimy lub będziemy robić w przyszłości jest darmowe przy pomocy pozyskiwanych lokalnych sponsorów, ludzi dobrej woli. Czysto, oddolnie i przejrzyście. Działamy gdyż uznajemy, że trzeba i warto to robić. Motto grupy to łączyć, a nie dzielić.

 

     Oto przegląd dokonań Mojego Popo. We wrześniu ub. roku zorganizowany był Popkurzacz czyli sprzątanie popowickiej części Parku Zachodniego. Wzięło w nim udział 34 osoby. Także we wrześniu promowano wszystkie popowickie projekty WBO 2017, ale żaden projekt nie wygrał ze względu na małą ilość głosów.

     W październiku 2017 złożone zostały dokumenty, dotyczące Dolnośląskich Mikro Grantów oraz pozyskanie finansowania na kurs pierwszej pomocy dla dzieci. Niestety, bez skutku. Również w październiku zgłoszono zgłoszono jedną osobę do akcji „Szlachetna paczka”. W listopadzie 2017 miało miejsce spotkanie z JPMW Radą Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. Także w listopadzie Moje Popo zajmowało się nasadzeniami kompensacyjnymi wzdłuż planowanej trasy tramwaju, prowadząc rozmowy z przedstawicielami grupy Serce Szczepina. Starania o zainstalowanie czujnika smogu, nie przyniosły rezultatu. Natomiast w grudniu na teatrzyku kamishibai i warsztatach ozdób choinkowych w Filii nr 10 MBP, była pełna sala dzieci. Również w grudniu, Moje Popo podejmowała starania o zablokowanie niszczenia zieleni oraz likwidację nielegalnego parkowania wzdłuż ulicy Wejherowskiej. Dzięki temu postawiono słupki, zabezpieczające wjazd w alejki parkowe.

     W tym roku od stycznia zaczęły się pierwsze prace nad projektem „Zielone Płuca Popowic”(projekt nr. 136), w ramach WBO 2018. Po pozytywnej weryfikacji, projekt został poddany pod głosowanie. W styczniu po tragicznym pożarze w akcji „Pomagam Bobrzej 40”, Moje Popo koordynowało pomoc poszkodowanym mieszkańcom z bramy 40 przy ulicy Bobrzej. Wspólnie zebrana kwota wyniosła 11 500 zł. W lutym, zorganizowane zostały warsztaty w Filii nr 10 MBP. Było to czytanie książeczki „Gdzie jest moja czapeczka?” i prace manualne. I znów na tych warsztatach był komplet dzieci.

     Nie tylko same sukcesy Moje Popo ma na swym koncie. W lutym nie wypaliła sprawa stojaków na rowery. Z powodzeniem zorganizowano spotkania miłośników gier planszowych Popoplanszówki, w siedzibie Stowarzyszenia Tratwa. Obie części - pierwsza w lutym, druga w marcu - miały niezłą frelwencję. Jedynie w trzeciej edycji Popoplanszówek przeszkodziła upalna pogoda. Frekwencyjnym sukcesem okazała się Popopomoc - pierwsza edycja w marcu i druga w kwietniu. Było to przybliżanie dzieciom zasad udzielania pierwszej pomocy. Z powodzeniem prowadzili te zajęcia harcerze ze Szczepu ZHP Czarna 13. Częściowym sukcesem była odpowiedź Zarządu Zieleni Miejskiej w marcu na monit o dostawienie ławek, koszy na śmieci w popowickiej części Parku Zachodniego. Odpowiedź nadeszła pozytywna, ale na przeszkodzie stanął brak finansowania.

     Wiosną w kwietniu br. odbyła się kolejna edycja Popkurzacza. Polegała ona na sprzątaniu Parku Popowice wraz z terenami przyległymi, pracą nad projektem do WBO oraz wcieleniem go w życie. Udział wzięło 48 osób przy udanym grillowym cateringu. W czerwcu na Festynie Rodzinnym u Oblatów, Moje Popo było patronem medialnym oraz prowadziło stoisko o popowickich projektach do WBO 2018 wraz z Leszkiem Nowakowskim, autorem jednego z projektów. W sierpniu zgłoszone zostało do ZDiUM zapotrzebowanie na zabezpieczenie ciągu pieszego na skrzyżowaniu ulic Popowickiej/Wejherowskiej. Działanie zakończyło się sukcesem, bo ustawiono słupki zabezpieczające teren.

     Wrzesień br. to zorganizowany we wrześniu Popozieleniec, w trakcie którego sadzono drzewka, ale też zbierano głosy na oba popowickie projekty do WBO. Również we wrześniu miała miejsce jesienna edycja PopKurzacza (na zdjęciu poniżej), w trakcie której sprzątane były nadodrzańskie tereny koło Mostu Milenijnego. Ukoronowaniem działań Mojego Popo było głosowanie do WBO 2018. Projekt nr 136 –„Zielone płuca Popowic” został skierowany do realizacji. Z ostatnich działań, warto wymienić przygotowanie i składanie wniosków do Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, dotyczącego Popowic.

     Przedstawiona powyżej ponad roczna działalność Mojego Popo daje podstawę do stwierdzenia, że inicjatywa ta jest potrzebna mieszkańcom. Daje im bowiem przekonanie, że trzeba i warto wspólnie działać.

tom

 

Aby komentować ten artykuł musisz być zalogowany. Zaloguj

Dołącz do nas na facebooku

Kojarzone z artykułami

W przygotowaniu

Przegląd ostatnio dodanych

Czas z tym skończyć!

Czas z tym skończyć! Zachowaniem  niestety często spotykanym na Popowicach, jest palenie tytoniu w oknie lub na balkonie.

Nie maluj po ścianach!

Nie maluj po ścianach! Jednym z utrapień mieszkańców Popowic jest malowanie graffiti na docieplonych ścianach.

Popo jest już w centrum!

Popo jest już w centrum! Sąsiedzkie miejsce spotkań, czyli Popo Centrum, wypracowane w ramach unijnego projektu na Popowicach, już jest ustawione. Budzi tym samym zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców osiedla.

Po co wymiana?

Po co wymiana? W SM Popowice prowadzona jest wymiana wodomierzy. Proces ten związany jest z posiadaną przez nie legalizacją.

Bezpiecznie na basenie

Bezpiecznie na basenie Nadchodzą już pierwsze prace na konkurs, którego tematem są bezpieczne wakacje na basenie. Można je jeszcze nadsyłać. Oto bliższe szczegóły.

Monument coraz bliżej

Monument coraz bliżej W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, został złożony projekt, który może stać się kolejną – po krasnalu Popowicjuszu – atrakcją Popowic.

Nie tylko bezsilność

Nie tylko bezsilność Mieszkańcy Popowic, mają czasem do czynienia z trudnymi sprawami, które uprzykrzają im życie, a ich rozwiązanie jest długotwałe. Na szczęście zdarza się pomyślny ich finał.

Wyborcza meta

Wyborcza meta Zakończyły się wybory do organów samorządowych SM Popowice - do Rady Nadzorczej i Rad Zespołów Nieruchomości.

Czy to już koniec?

Czy to już koniec? Dobiegła końca sprawa zawieszenia byłej przewodniczącej organu samorządowego przez Radę Nadzorczą SM Popowice.

Wyborczy półmetek

Wyborczy półmetek Trwa Walne Zgromadzenie w SM Popowice. Ponieważ składa się ono z czterech wydzielonych części, pozostały jeszcze obrady III i IV części.

Rodzinna atmosfera

Rodzinna atmosfera Dużym powodzeniem cieszył się rodzinny piknik, zorganizowany 1 czerwca br. przez Stowarzyszenie „Moje Popo” na popowickiej polanie.      Była to trzecia część przedsięwzięcia PopoFoto. Poprzednie stanowił wieczór wspominkowy popowickich seniorów w Filii MBP nr 10 i spacer z przewodnikiem po Popowicach, połączony z wystawą historycznych fotografii Popowic na plaży Hot Spot. Na realizację PopoFoto, Stowarzyszenie Moje Popo wygrało w Mikrograntach kwotę 5 000 zł. Pozwoliło to na sfinansowanie całości przedsięwzięcia.      Piknik połączony był z grą terenową i z wystawą zdjęć Popowic. Były także warsztaty malowania płóciennych toreb, malowanie na szkle, a także słodkie wypieki. Było puszczanie baniek mydlanych i malowanie buzi. Całe rodziny brały udział w grze terenowej, rywalizacja była zacięta, ale bardzo honorowa.      PopoFoto było kolejną inicjatywą Stowarzyszenia Moje Popo, które z powodzeniem integruje mieszkańców i przekonuje ich, że można. Zapał i entuzjazm daje - jak widać - znakomite rezultaty. tom  

W świecie dzieci

W świecie dzieci "Wybierz dobrą drogę". Piękne, mądre widowisko w znakomitym wykonaniu. Tak najkrócej można określić finał projektu holistycznego „Droga”. Można je było obejrzeć 30 maja br. w Szkole Podstawowej nr 3 na Popowicach.

Jak w lustrze

Jak w lustrze Najnowsza premiera w Teatrze Polskim, przywraca wiarę w możliwość przywrócenia tej scenie jej dawnej świetności.

Historyczny spacer

  Historyczny spacer Grupa MojePopo wygrała Mikrogrant na realizację osiedlowej inicjatywy PopoFoto. Ta inicjatywa będzie integrować mieszkańców Popowic i przybliżać im historię naszego osiedla.

W trosce o finanse

W trosce o finanse W trosce o właściwe wykorzystanie środków, przeznaczonych na docieplenia, mieszkańcy Popowic zgłaszają swoje uwagi.

Moc PopKurzacza

Moc PopKurzacza Coraz większy zasięg ma popowicka inicjatywa, zwana PopKurzaczem. Tym razem Moje Popo zaprosiło do udziału w niej, także inicjatywy ze Szczepina, Gądowa i Kozanowa.

Gdzie jest to drzewko?

Gdzie jest to drzewko? Podczas dociepleń budynków SM Popowice, uległa destrukcji część zieleni, również ta posadzona w trakcie akcji organizowanych przez mieszkańców.

Życzenia wielkanocne 2019

Życzenia wielkanocne 2019 Wszystkim naszym czytelnikom w te Święta Wielkanocne życzymy spokoju, radości i wiary w dobro, czynione innym ludziom.Niech upłyną one Państwu w ciepłej, serdecznej atmosferze, pełnej dobrych rozmów i spotkań przy świątecznym stole. Readakcja popowicewroclaw.pl

Wielkanocny kiermasz

Wielkanocny kiermasz Na Targowisku Niedźwiedzia na Popowicach mieszkańcy spotkali się na świątecznym, wielkanocnym kiermaszu.

Zapłacą wszyscy

Zapłacą wszyscy W kolejnym budynku SM Popowice, zgodnie z nakazem Straży Pożarnej musi być wykonana wodna instalacja przeciwpożarowa.

Czas zamknięty w kapsule

Czas zamknięty w kapsule Na terenie Portu Popowice, inwestycji Vantage Development i Rank Progress na Popowicach, wmurowano akt erekcyjny i umieszczono kapsułę czasu.

Kichot czyli o odmienności

Kichot czyli o odmienności Wrocławski Teatr Lalek wciąż wraca do swych źródeł. Oprócz typowo aktorskich, pokazuje spektakle w tradycyjnej technice lalkowej. Taki jest właśnie „Kichot”- najnowsza premiera tego teatru.

Przedszkolacy tańczą

Przedszkolacy tańczą Pokazem wysokich umiejętności przedszkolaków, była XII Taneczna Gala Przedszkolaka. Maluchom sekundowali i oklaskiwali ich rodzice, którzy licznie przybyli na to wydarzenie.

Otwarta szkoła

Otwarta szkoła Zapoznaniu się ze szkołą, swoim przyszłym miejscem nauki, służył dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego na Popowicach.

Monument stanie na polanie

Monument stanie na polanie Przez Popowice przebiega południk. Projekt ustawienia monumentu, upamiętniającego ten fakt, został zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 przez mieszkańca Popowic.

Sprzątaj po pupilu

Sprzątaj po pupilu Mieszkańcy Popowic sygnalizują nam coraz częstsze przypadki osób, które nie sprzątają po swoim pupilu, wyprowadzanym na spacer. Zanieczyszczane są chodniki, trawniki czy place zabaw.

Potrzebny remont

Potrzebny remont Budynki Przedszkola nr 104 Na Misiowej Polanie na Popowicach - zdaniem mieszkańców tego osiedla - nadają się do remontu. Potwierdzają to ekspertyzy techniczne. Ostatni remont przeprowadzono w latach 1995-1996.

PopoKurzacz znów posprząta

PopoKurzacz znów posprząta Zbliża się wielkimi krokami czwarta już edycja PopKurzacza. Tym razem będzie ona miała większy zasięg. Połączone będą siły z sąsiadami ze Szczepina i Gądowa.

O estetyczny wygląd

O estetyczny wygląd Mieszkańcom Popowic leży na sercu estetyczny wygląd tego osiedla. Kierują oni do SM Popowice swoje uwagi i sugestie, dotyczące także otoczenia, w którym mieszkają.

Sporadyczne zainteresowanie

  Sporadyczne zainteresowanie Uporanie się z problemem wolnożyjących kotów, nie odbędzie się bez wspólnej inicjatywy zainteresowanych mieszkańców.

Bezpieczny port

Bezpieczny port Mieszkańcy Popowic z uwagą przyglądają się nowej inwestycji mieszkaniowej na tym osiedlu. Wyrażają też swoje obawy związane z powodziami jakie nawiedziły Popowice.

Nie wystawiać!

Nie wystawiać! Mieszkańcy Popowic będą sami wywozić tzw. gabaryty, ustawiane dotąd przy osłonach śmietnikowych, chyba że zaczekają na kontenery Ekosystemu. Dotąd robiła to SM Popowice.

Dwie choinki radości

Dwie choinki radości Mieszkańcy Popowic, zarówno ci najmłodsi jak i dorośli ubierali choinki, które w świąteczny czas zdobiły osiedle. Były one przykładem międzypokoleniowej współpracy.

Plan wizyty duszpasterskiej 2019

Plan wizyty duszpasterskiej 2019

Życzenia 2018

Naszym Czytelnikom i sympatykom życzymy Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i rodzinnym ciepłem. W Nowym 2018 roku życzymy Wam realizacji swoich życiowych planów, spełnienia dużych i małych marzeń. Sobie życzymy, abyśmy mieli zawsze takich wiernych Czytelników. Dedykujemy Wszystkim wiersz mieszkanki Popowic, której serdecznie dziękujemy za udostępnienie nam go na ten świąteczny czas. Redakcja portalu popowicewroclaw.pl Wigilia Z nieba przyszła ta nowina,Panna w szopie rodzi syna!Lśniąca gwiazda pokazuje,gdzie się cud ten dokonuje.Aniołowie nucą chóry,chwałę głoszą ponad chmury,roztaczają czar i mocw tę magiczną, cichą noc.My kolędy Mu śpiewamy,na organach pieśni gramyi opłatkiem się dzielimy,aby uczcić czas nowiny.I życzeniom nie ma końca,dużo zdrowia, więcej słońca,chwil niezwykłych, jak te święta,w których magia jest zaklęta.A do tego każdy marzy,aby Nowy Rok się darzył,sypnął groszem, dał wygodyi pozwolił wciąż być młodym… Zofia Bicz

Efektowny koniec silosów

Efektowny koniec silosów Dzisiaj o godzinie jedenastej na Popowicach runęły prawie czterdziestometrowe, żelbetowe silosy. Stanie tam osiedle mieszkaniowe Port Popowice.

Mikołaj przychodzi dwa razy

Mikołaj przychodzi dwa razy Zabawy mikołajowe w SM Popowice, zorganizowane przez organy samorządowe spółdzielni, najbardziej ucieszyły ich uczestników, czyli dzieci.

Po co ten plan?

Po co ten plan? Uwagi do sporządzanego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na Popowicach, zgłosili mieszkańcy tego osiedla, skupieni w inicjatywie Moje Popo i Popowice Online.

Owocny rok

  Owocny rok Minął rok działalności nieformalnej grupy Moje Popo. Podsumowała ona swoje dokonania, jak również nakreśliła plany, na najbliższą przyszłość.

Dwa święta u seniorów

Dwa święta u seniorów Podczas uroczystego spotkania w popowickim Klubie Seniora obchodzone były dwa święta: Dzień Seniora i Święto Niepodległości.

Bądź bliżej nas na facebooku
Komentuj na naszym profilu na Twitterze
Kliknij "+" dla naszego serwisu