INFORMACJE OSIEDLOWE

Pogoda we Wrocławiu

Pogoda Wrocław z serwisu

Kursy Walut

 
 

Wyniki lotto

Imieniny obchodzą


Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018
Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Owocny rok

 

Owocny rok

Minął rok działalności nieformalnej grupy Moje Popo. Podsumowała ona swoje dokonania, jak również nakreśliła plany, na najbliższą przyszłość.

     W podejmowanych działaniach przyjęła ona zasadę: To co robiliśmy, robimy lub będziemy robić w przyszłości jest darmowe przy pomocy pozyskiwanych lokalnych sponsorów, ludzi dobrej woli. Czysto, oddolnie i przejrzyście. Działamy gdyż uznajemy, że trzeba i warto to robić. Motto grupy to łączyć, a nie dzielić.

 

     Oto przegląd dokonań Mojego Popo. We wrześniu ub. roku zorganizowany był Popkurzacz czyli sprzątanie popowickiej części Parku Zachodniego. Wzięło w nim udział 34 osoby. Także we wrześniu promowano wszystkie popowickie projekty WBO 2017, ale żaden projekt nie wygrał ze względu na małą ilość głosów.

     W październiku 2017 złożone zostały dokumenty, dotyczące Dolnośląskich Mikro Grantów oraz pozyskanie finansowania na kurs pierwszej pomocy dla dzieci. Niestety, bez skutku. Również w październiku zgłoszono zgłoszono jedną osobę do akcji „Szlachetna paczka”. W listopadzie 2017 miało miejsce spotkanie z JPMW Radą Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. Także w listopadzie Moje Popo zajmowało się nasadzeniami kompensacyjnymi wzdłuż planowanej trasy tramwaju, prowadząc rozmowy z przedstawicielami grupy Serce Szczepina. Starania o zainstalowanie czujnika smogu, nie przyniosły rezultatu. Natomiast w grudniu na teatrzyku kamishibai i warsztatach ozdób choinkowych w Filii nr 10 MBP, była pełna sala dzieci. Również w grudniu, Moje Popo podejmowała starania o zablokowanie niszczenia zieleni oraz likwidację nielegalnego parkowania wzdłuż ulicy Wejherowskiej. Dzięki temu postawiono słupki, zabezpieczające wjazd w alejki parkowe.

     W tym roku od stycznia zaczęły się pierwsze prace nad projektem „Zielone Płuca Popowic”(projekt nr. 136), w ramach WBO 2018. Po pozytywnej weryfikacji, projekt został poddany pod głosowanie. W styczniu po tragicznym pożarze w akcji „Pomagam Bobrzej 40”, Moje Popo koordynowało pomoc poszkodowanym mieszkańcom z bramy 40 przy ulicy Bobrzej. Wspólnie zebrana kwota wyniosła 11 500 zł. W lutym, zorganizowane zostały warsztaty w Filii nr 10 MBP. Było to czytanie książeczki „Gdzie jest moja czapeczka?” i prace manualne. I znów na tych warsztatach był komplet dzieci.

     Nie tylko same sukcesy Moje Popo ma na swym koncie. W lutym nie wypaliła sprawa stojaków na rowery. Z powodzeniem zorganizowano spotkania miłośników gier planszowych Popoplanszówki, w siedzibie Stowarzyszenia Tratwa. Obie części - pierwsza w lutym, druga w marcu - miały niezłą frelwencję. Jedynie w trzeciej edycji Popoplanszówek przeszkodziła upalna pogoda. Frekwencyjnym sukcesem okazała się Popopomoc - pierwsza edycja w marcu i druga w kwietniu. Było to przybliżanie dzieciom zasad udzielania pierwszej pomocy. Z powodzeniem prowadzili te zajęcia harcerze ze Szczepu ZHP Czarna 13. Częściowym sukcesem była odpowiedź Zarządu Zieleni Miejskiej w marcu na monit o dostawienie ławek, koszy na śmieci w popowickiej części Parku Zachodniego. Odpowiedź nadeszła pozytywna, ale na przeszkodzie stanął brak finansowania.

     Wiosną w kwietniu br. odbyła się kolejna edycja Popkurzacza. Polegała ona na sprzątaniu Parku Popowice wraz z terenami przyległymi, pracą nad projektem do WBO oraz wcieleniem go w życie. Udział wzięło 48 osób przy udanym grillowym cateringu. W czerwcu na Festynie Rodzinnym u Oblatów, Moje Popo było patronem medialnym oraz prowadziło stoisko o popowickich projektach do WBO 2018 wraz z Leszkiem Nowakowskim, autorem jednego z projektów. W sierpniu zgłoszone zostało do ZDiUM zapotrzebowanie na zabezpieczenie ciągu pieszego na skrzyżowaniu ulic Popowickiej/Wejherowskiej. Działanie zakończyło się sukcesem, bo ustawiono słupki zabezpieczające teren.

     Wrzesień br. to zorganizowany we wrześniu Popozieleniec, w trakcie którego sadzono drzewka, ale też zbierano głosy na oba popowickie projekty do WBO. Również we wrześniu miała miejsce jesienna edycja PopKurzacza (na zdjęciu poniżej), w trakcie której sprzątane były nadodrzańskie tereny koło Mostu Milenijnego. Ukoronowaniem działań Mojego Popo było głosowanie do WBO 2018. Projekt nr 136 –„Zielone płuca Popowic” został skierowany do realizacji. Z ostatnich działań, warto wymienić przygotowanie i składanie wniosków do Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, dotyczącego Popowic.

     Przedstawiona powyżej ponad roczna działalność Mojego Popo daje podstawę do stwierdzenia, że inicjatywa ta jest potrzebna mieszkańcom. Daje im bowiem przekonanie, że trzeba i warto wspólnie działać.

tom

 

Aby komentować ten artykuł musisz być zalogowany. Zaloguj

Dołącz do nas na facebooku

Kojarzone z artykułami

W przygotowaniu

Przegląd ostatnio dodanych

Mikołaj przychodzi dwa razy

Mikołaj przychodzi dwa razy Zabawy mikołajowe w SM Popowice, zorganizowane przez organy samorządowe spółdzielni, najbardziej ucieszyły ich uczestników, czyli dzieci.

Po co ten plan?

Po co ten plan? Uwagi do sporządzanego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na Popowicach, zgłosili mieszkańcy tego osiedla, skupieni w inicjatywie Moje Popo i Popowice Online.

Owocny rok

  Owocny rok Minął rok działalności nieformalnej grupy Moje Popo. Podsumowała ona swoje dokonania, jak również nakreśliła plany, na najbliższą przyszłość.

Dwa święta u seniorów

Dwa święta u seniorów Podczas uroczystego spotkania w popowickim Klubie Seniora obchodzone były dwa święta: Dzień Seniora i Święto Niepodległości.

Więcej zieleni

Więcej zieleni W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, na Popowicach pojawią się nowe drzewa i krzewy.

Będzie parking

Będzie parking Trwają prace ziemne na terenie parkingu u zbiegu ulic Legnickiej i Rysiej. Budzą one zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców Popowic.

Gdzie ta impregnacja?

Gdzie ta impregnacja? Na ścianach budynków SM Popowice, malowane są tzw. graffiti. Jednak nie mają one nic wspólnego ze sztuką.

Docieplenia ścian ruszyły

Docieplenia ruszyły Trwają już prace dociepleniowe budynków SM Popowice. Po wykonanych już ścianach szczytowych, przyszła kolej na ściany podłużne.

Wspierać inicjatywy przejrzyście i skutecznie

Wspierać inicjatywy przejrzyście i skutecznie Działania mieszkańców Popowic, wsparte przez zewnętrzne podmioty, zostały uwieńczone sukcesem.

Obok szaleństwa

Obok szaleństwa Najnowsza premiera Wrocławskiego Teatru Lalek, to podróż w głąb zdeformowanej psychiki ludzkiej. Podróż, która nie pozostawia widza obojętnym. Więcej. Uświadamia mu jak blisko obok nas jest szaleństwo.

Udane spotkanie

Udane spotkanie Spotkanie „Otwarte Popowice”, zorganizowane z ramach unijnego projektu Laboratorium Popowice, zgromadziło mieszkańców dążących do poprawy warunków życia na tym osiedlu.

Wielkie sprzątanie

Wielkie sprzątanie Kolejna edycja PopKurzacza, organizowanego przez inicjatywę sąsiedzką Moje Popo, przeszła do historii.

O sukcesie w biznesie

O sukcesie w biznesie       Najnowsza premiera Teatru Komedia, nie odpowiada wprost, jak odnieść sukces w biznesie, ale podpowiada, że warto próbować.

Więcej zieleni i głosów

Więcej zieleni i głosów Sadzeniu drzewek na Popowicach oraz głosowaniu na popowickie projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, poświęcona była akcja Popozieleniec. Zorganizowały ją grupy Moje Popo i Popowice online.

Plany i premiery 2018

Plany i premiery Wrocławski Teatr Lalek przedstawił swoje plany repertuarowe na sezon 2018/2019. Teatr przygotował spektakle dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Ten miejski chodnik

Ten miejski chodnik Niektóre z chodników na terenie Popowic, będące pod zarządem miasta, stwarzają zagrożenie.

Otwarte Popowice

Otwarte Popowice       Debacie nad warunkami życia na Popowicach poświęcone będzie spotkanie, organizowane w ramach europejskiego projektu badawczego.Laboratorium Popowice jest integralną częścią unijnego projektu CoSIE (Co-creation of Service Innovation in Europe) czyli Współtworzenie usług innowacyjnych w Europie”.

PopKurzacz się zbliża

PopKurzacz się zbliża Niebawem bo 22 września, kolejna edycja PopKurzcza. Tym razem będzie sprzątany wał przeciwpowodziowy. Wydarzenie odbędzie się w ramach jubileuszowej 25 Akcji Sprzątania świata – Polska.

Damski biznes

Damski biznes Najnowsza premiera Wrocławskiego Teatru Komedia, jak zapewniają realizatorzy, gwarantuje dobrą zabawę.

Nocne utrapienie mieszkańców

Nocne utrapienie mieszkańców Mieszkańcy Popowic mają często, zwłaszcza w okresie letnim, zakłócany spokój podczas ciszy nocnej.

Przywrócić park

Przywrócić park Rewitalizacji części Parku Zachodniego, tuż koło hali Orbita, dotyczy projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Popozieleńca czas

Popozieleńca czas Popozieleniec to wydarzenie tworzone przez i dla mieszkańców Popowic. Ten mini festyn będzie okazją do bliższego poznania się i wspólnego działania.

Konkurs dla wszystkich

Konkurs dla wszystkich Jeden z organów samorządowych SM Popowice ogłosił konkurs fotograficzny. Może w nim wziąć udział każdy członek spółdzielni.

Chodnik jak nowy

Chodnik jak nowy Wspólne działania na Popowicach, przynoszą rezultaty. Przykładem takich działań jest sprawa chodnika przy ulicy Niedźwiedziej.

Wracać do przyrody

Wracać do przyrody Zagospodarowanie terenów zielonych na Popowicach wciąż pozostawia wiele do życzenia. Stąd zapewne projekt do WBO 2018, dotyczący właśnie zieleni.

Sierpień 2018 z komedią

Sierpień z komedią Interesująco przedstawia się sierpień we Wrocławskim Teatrze Komedia. Tym z Państwa, którzy nie wyjechali na urlop polecamy spotkanie z komedią.

Dociepleń ciąg dalszy

Dociepleń ciąg dalszy SM Popowice uzyskała certyfikat, który potwierdza zdobycie dotacji na docieplenie budynków na terenie jej osiedla.

Mieć dobrą opinię

Mieć dobrą opinię W organach samorządowych SM Popowice są osoby, które po raz pierwszy  rozpoczęły w nich swą działalność. Jednym członków Rady Nadzorczej SM Popowice jest Marian Pilarek.

Dostęp, ale jaki?

Dostęp, ale jaki? W działaniach, podejmowanych przez SM Popowice, mających utrudnić dostęp osobom postronnym do bram budynków w tej spółdzielni, nie obejdzie się bez zmiany zachowań i zdecydowanej postawy mieszkańców. 

Gdzie te śmieci?

Gdzie te śmieci? Mieszkańcy jednego z budynków SM Popowice, oczekują na inną lokalizację kubłów na śmieci.

Nie betonować osiedla czyli popowiczanie obudźcie się!

Nie betonować osiedla czyli popowiczanie obudźcie się! Mniej więcej od roku, niektórzy członkowie SMLW Popowice otrzymują pisma z Wydziału Architektury Urzędu Miejskiego Wrocławia. Ostatnio dotyczą one sprawy „wydania decyzji o warunkach zabudowy dla zamierzenia budowy budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażami, niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu” na terenie osiedla Popowice.

Popowickie projekty (2018)

Popowickie projekty Projekty, zgłoszone z Popowic do WBO 2018, pomyślnie przeszły weryfikację. Czeka je zatem –zgodnie z zasadami WBO- głosowanie we wrześniu.

Festyn dla wszystkich

Festyn dla wszystkich Dużą popularnością cieszył się V Rodzinny Festyn U Oblatów. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie.

Jakie wnioski?

Jakie wnioski? Przed dorocznym Walnym Zgromadzeniem SM Popowice, które odbywa się w czterech częściach w dniach 15,16 oraz  22-23 czerwca, członkowie spółdzielni składali wnioski dotyczące jej funkcjonowania. 

Atrakcji moc

Atrakcji moc Kolejny już V Festyn Rodzinny „U Oblatów” rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 11.00 przed kościołem NMP Królowej Pokoju na Popowicach.

Mieć babcię

Mieć babcię Najnowsza premiera Wrocławskiego Teatru Lalek, otwierająca 5 Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci jest klasycznym spektaklem dla dzieci i dorosłych, znakomicie zrealizowanym przez tenże teatr. 

Współpraca coraz lepsza

Współpraca coraz lepsza Coraz lepsza jest współpraca organów samorządowych - obu Rad Zespołów Nieruchomości w SM Popowice. Świadczą o tym wspólne inicjatywy i przedsięwzięcia.

Być zaangażowaną

Być zaangażowaną W organach samorządowych SM Popowice są osoby, które funkcjonują w nich po raz pierwszy.

Narodziny przemocy

Narodziny przemocy Problemy współczesnego świata, znajdują – prędzej czy później - odbicie w teatrze. Tym samym teatr nadąża za rzeczywistością i ją diagnozuje.

Uważać – oszuści

Uważać – oszuści Oto apel, jaki otrzymaliśmy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna z prośbą o publikację. Mamy nadzieję, że umieszczenie apelu na naszym portalu zwiększy jego zasięg i uchroni - być może - potencjalne ofiary przed oszustwem.

Bądź bliżej nas na facebooku
Komentuj na naszym profilu na Twitterze
Kliknij "+" dla naszego serwisu