INFORMACJE OSIEDLOWE

Pogoda we Wrocławiu

Pogoda Wrocław z serwisu

Kursy Walut

 
 

Wyniki lotto

Imieniny obchodzą


Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2018
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Chcemy nowy parking!

Chcemy nowy parking!

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu jednego z mieszkańców, być może jest szansa na remont parkingu przy Bobrzej 28-44. Pod warunkiem, że w tę inicjatywę zaangażuje się więcej mieszkańców.

     Obecnie sytuacja przy ulicy Bobrzej 28-44 jest fatalna. Jeśli zatrzyma się jakiekolwiek auto, np. rodzic odwożący dziecko do szkoły, kurier czy taxi, to zbyt wąska ulica jest blokowana. Przywóz dużych przedmiotów jest także bardzo utrudniony, ponieważ zatrzymanie się w celu ich wyładowania, powoduje korek na tej ulicy. Również jest problem z parkowaniem prostopadle do ulicy po jej lewej stronie, wzdłuż płotu oddzielającego szkołę. Zwłaszcza kiedy po prawej stronie ulicy stoi zaparkowany długi samochód.

     Remont parkingu przy Bobrzej 28-44 objąłby swoim zakresem przebudowę chodnika. Wykonanie go na terenie zielonym przy bloku, pozwoli na zmianę kąta parkowania aut na prostopadły do bloku. Tym samym przybędzie miejsc parkingowych dla mieszkańców. Przesunięcie parkujących samochodów w stronę bloku, zwolni nieco miejsca na jezdni. To zaś umożliwi omijanie zatrzymującego się auta.

     Jest to już drugie podejście do tematu parkingu przy tej ulicy. W zeszłym roku [2016] mieszkańcy ulicy Bobrzej od numeru 28 do 44, dostali od Zarządu SM Popowice ankietę w sprawie remontu parkingu. Zawierała ona kilka opcji wraz z przykładowymi zdjęciami parkingów, zrealizowanych na innych ulicach. Inicjatywa Zarządu była bardzo dobra, jednakże sposób w który została przeprowadzona - niezbyt fortunny. Odbiór wypełnionych ankiet miał przebiegać w konkretnych godzinach, bądź można je było przekazywać w spółdzielni. Dla wielu pracujących osób, ta druga opcja była jedyną możliwą. Koniec końców - zgodnie z informacją otrzymaną ze spółdzielni - tylko 20% wypełnionych ankiet wróciło tam z powrotem. Wskutek tak małego odzewu, Zarząd zdecydował o zarzuceniu pomysłu. Tak naprawdę, po prostu nie było nikogo, kto pokierowałby całą inicjatywą. 
Tym razem, sytuacja jest inna. Jeden z mieszkańców ul. Bobrzej 28 -44, Adam Pukocz, podjął się prowadzenia tej inicjatywy. Zatem oddajmy mu głos: "Na początku 2017 roku zadzwoniłem do spółdzielni i dowiedziawszy się o tej historii, zdecydowałem o zaangażowaniu się w tę sprawę. Tym bardziej, że parkingi na okolicznych ulicach prezentują się znacznie lepiej. Dla informowania mieszkańców o inicjatywie, powstał na facebooku profil kampanii, który ma na celu także publikowanie pomysłów, jak i obaw. Oto adres profilu: https://www.facebook.com/remontParkinguBobrza/ Jest to też platforma do dyskusji, gdzie każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.

     W pierwszym podejściu, przy użyciu jedynie papierowej ankiety przez spółdzielnię, nie było to możliwe. Informacja o obecnej akcji umieszczona została w formie ulotki na każdej z bram przy tej części ulicy, po to by dowiedzieli się o niej wszyscy zainteresowani. Z przykrością muszę zauważyć, że już drugiego dnia z niektórych drzwi wejściowych zniknęło ogłoszenie o kampanii. Podejrzewam, że mogły to zrobić osoby sprzeciwiające się pomysłowi poprawy jakości drogi i chodnika pod blokiem. Widać brak im odwagi do jakiegokolwiek innego wyrażenia swojej opinii, czy uwag na ten temat".

     Kolejny planowany etap opisanej tu sprawy, to rozmowy ze spółdzielnią w sprawie planu remontu oraz wdrożenie pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców. Są już pierwsze propozycje. Oto one: usunąć "wraki" które zakorzeniły się, wszyscy muszą parkować "ciasno", koniecznie tyłem a nie przodem, pod płotem szkoły. Proponowane jest też porozumienie się ze szkołą w sprawie udostępnienia placu za szkołą dla przyjezdnych rodziców, klientów korzystających z sali gimnastycznej i basenu, a także w sprawie nocnego parkowania na tym placu dla mieszkańców.

     Pomysł remontu parkingu przy Bobrzej 28-44 warto poprzeć! Jego realizacja powinna sprawić, że zarówno parkowanie, jak i zatrzymanie się na tej ulicy stanie się wygodniejsze i dla mieszkańców i dla przyjezdnych. Będziemy temu przedsięwzięciu patronować, informując o jego dalszych losach na naszym portalu.

tom

Aby komentować ten artykuł musisz być zalogowany. Zaloguj

Dołącz do nas na facebooku

Kojarzone z artykułami

W przygotowaniu

Przegląd ostatnio dodanych

Atrakcji moc

Atrakcji moc Kolejny już V Festyn Rodzinny „U Oblatów” rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 11.00 przed kościołem NMP Królowej Pokoju na Popowicach.

Mieć babcię

Mieć babcię Najnowsza premiera Wrocławskiego Teatru Lalek, otwierająca 5 Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci jest klasycznym spektaklem dla dzieci i dorosłych, znakomicie zrealizowanym przez tenże teatr. 

Współpraca coraz lepsza

Współpraca coraz lepsza Coraz lepsza jest współpraca organów samorządowych - obu Rad Zespołów Nieruchomości w SM Popowice. Świadczą o tym wspólne inicjatywy i przedsięwzięcia.

Być zaangażowaną

Być zaangażowaną W organach samorządowych SM Popowice są osoby, które funkcjonują w nich po raz pierwszy.

Narodziny przemocy

Narodziny przemocy Problemy współczesnego świata, znajdują – prędzej czy później - odbicie w teatrze. Tym samym teatr nadąża za rzeczywistością i ją diagnozuje.

Uważać – oszuści

Uważać – oszuści Oto apel, jaki otrzymaliśmy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna z prośbą o publikację. Mamy nadzieję, że umieszczenie apelu na naszym portalu zwiększy jego zasięg i uchroni - być może - potencjalne ofiary przed oszustwem.

Promują się czy nie?

  Promują się czy nie? Czy działania inicjatyw sąsiedzkich, związane z niedawnym pożarem na Popowicach były promowaniem się?

Wszystko jest dozwolone

Wszystko jest dozwolone W rozważaniach na temat moralności, nie sposób pominąć powieści Fiodora Dostojewskiego „ Bracia Karamazow”. Teatr Polski wystawił spektakl, w oparciu o tę powieść.

Operatorów (zbyt) wielu?

Operatorów (zbyt) wielu? Na terenie SM Popowice działa wielu operatorów dostarczających usługi telefoniczne i internetowe. Jest ich coraz więcej, ale coraz więcej jest też zakładanych przez nich instalacji.

A w Polskim - majówka, obchody i nowości

A w Polskim - majówka, obchody i nowości Majowy długi weekend to czas wypoczynku, ale też okazja do skorzystania z kulturalnej oferty Teatru Polskiego. Szykują się też w tym teatrze nowe premiery.

PopKurzacz (znów) sprzątał

PopKurzacz (znów) sprzątał Kolejną inicjatywę Mojego Popo można uznać za sukces frekwencyjny. Był to #PopKurzacz, czyli akcja zbierania odpadów na terenie Polany Popowickiej oraz na terenach przylegających do niej.

Druga PoPomoc

Druga PoPomoc Przybliżanie dzieciom umiejętności udzielania pierwszej pomocy jest kontynuowane przez inicjatywę Moje Popo.

Nareszcie spokój

Nareszcie spokój Mieszkańcy jednego z budynków w SM Popowice mogą wreszcie odetchnąć z ulgą: pobliski punkt sprzedaż alkoholu przestał działać.

Dotykanie teatru

Dotykanie teatru Wrocławski Teatr Lalek z myślą o najmłodszych widzach przygotował spektakl, który przybliża im naturę. Wspomaga też ich rozwój.

Głos w dyskusji

Głos w dyskusji Mieszkańcy Popowic biorą udział w dyskusji o działalności organów samorządowych. Oto głos jednego z nich.

Klasyka, eksperyment i cyrk

Klasyka, eksperyment i cyrk Najbliższe propozycje Teatru Polskiego łączą w sobie zarówno repertuar klasyczny, jak i poszukiwania teatralnych środków wyrazu. Uwzględniają też młoda widownię.

Życzenia Wiekanocne 2018

Życzenia Wszystkim naszym czytelnikom, sympatykom i przyjaciołom, pełnych ciepła i radości Świąt Wielkanocnych, a także spotkań w rodzinnym gronie życzy redakcja portalu popowicwroclaw.pl

Dialog z mieszkańcami dot. unijnego projektu

Dialog z mieszkańcami dot. unijnego projektu Przedstawiciele organu samorządowego SM Popowice spotkali się z liderami unijnego projektu.

Pomagać i grać

Pomagać i grać Przybywa przedsięwzięć dla mieszkańców Popowic, proponowanych przez inicjatywę Moje Popo. Tym razem była to PopoPomoc i druga już edycja Popoplanszówek.

Dzień otwarty w szkole

Dzień otwarty w szkole Bliższemu poznaniu Szkoły Podstawowej nr 5 na Popowicach będzie służył dzień otwarty, zorganizowany tam 24 marca 2018 w godzinach 10.00 – 13.00.

Żywe laboratorium

Żywe laboratorium W grudniu 2017 roku rozpoczęła się na Popowicach realizacja unijnego projektu „Współtworzenie usług publicznych w Europie” w ramach Programu Horyzont 2020.

Porządkować zieleń

Porządkować zieleń Na terenach zielonych, należących do SM Popowice przeprowadzono zaplanowane cięcia pielęgnacyjne i wycinkę drzew.

Działać skutecznie

Działać skutecznie Częściowym sukcesem zakończyły się działania Mojego Popo i Popowice Online mające na celu zabezpieczenie zieleni Parku Zachodniego wokół Hali Orbita.

Co robi Rada?

Co robi Rada? Jeden z organów samorządowych SM Popowice, na spotkaniu z mieszkańcami przedstawił swoje dotychczasowe i najbliższe działania.

Niedobry serca stan

Niedobry serca stan Czy można zobaczyć legendę na scenie? Można, ale trzeba w tym celu odwiedzić wrocławski Teatr Kameralny.

Gry, czytanie i warsztaty

Gry, czytanie i warsztaty Kontynuowane są działania inicjatywy sąsiedzkiej Moje Popo na Popowicach. Działania te dedykowane są zarówno młodym, jak i dorosłym mieszkańcom tego osiedla.

Będzie linia czy nie?

Będzie linia czy nie? Ważą się losy inwestycji związanej z Popowicami, czyli budową linii tramwajowej.

Niespodzianka czyli sukces

Niespodzianka czyli sukces Nawet zdecydowani adwersarze Teatru Polskiego muszą przyznać po obejrzeniu „Francuskiej niespodzianki”, że jest to sukces teatru i zespołu.

Bez retuszu

Bez retuszu W czasach masowej kultury, uniformizacji i globalizacji, wciąż - jak się okazuje - szukamy naszej tożsamości. Pokazuje to w sposób dosłowny najnowsza premiera Teatru Współczesnego.

Wybierz się na zabawę!

Wybierz się na zabawę! Moc atrakcji szykują organizatorzy zabawy karnawałowej dla dzieci na Popowicach.

Bezpiecznie w Internecie

Bezpiecznie w Internecie Ciekawe i pożyteczne zajęcia komputerowe, organizowane są także dla seniorów z Popowic.

Projekt dla mieszkańców

Projekt dla mieszkańców Projekt złożony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 przez mieszkańców Popowic, skupionych w grupie #mojepopo, nosi nazwę „Zielone płuca Popowic”.

Prąd z dachu?

Prąd z dachu?Jedna z  większych wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych zainstalowała na dachach  swoich budynków ogniwa fotowoltaiczne. Mieszkańcy Popowic są zainteresowani tym   sposobem pozyskiwania energii elektrycznej.

Kto tam kopał i wycina?

Kto tam kopał i wycina? Na Popowicach prowadzone były prace porządkujące. Równany był teren tuż przy dawnej przepompowni oraz wycinane były drzewa.

Działki (już ) nie ma!

Działki (już ) nie ma! Działka, będąca we władaniu SM Popowice, jest właśnie sprzedawana. Stało się tak ponieważ próby wydzierżawienia jej napotykały na sprzeciw organów samorządowych w ich poprzedniej kadencji.

Pomóc w potrzebie

Pomóc w potrzebie Mieszkańcy Popowic hojnie wspomagają osoby poszkodowane w tragicznym pożarze, jaki wybuchł w ubiegłym tygodniu przy ul. Bobrzej 40. Inicjatywy mieszkańców - Lepsza Wejherowska, Popowice Online i Moje Popo prowadzą zbiórkę pieniędzy.

Targowisko będzie żyło

Targowisko będzie żyło Targowisko „Niedźwiedzia” u zbiegu ulic Legnickiej i Niedźwiedziej będzie dalej funkcjonowało. Oto najświeższe informacje na ten temat.

Duszpasterska wizyta

Duszpasterska wizyta Na Popowicach trwają duszpasterskie wizyty, potocznie nazywane kolędą. Ojcowie ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, odwiedzają mieszkańców.

Tragiczny pożar

Z ostatniej chwili: Tragiczny pożar W nocy z wtorku na środę na ósmym piętrze budynku na Popowicach wybuchł pożar. Niestety, jest też jedna ofiara śmiertelna.

Będą docieplenia?

Będą docieplenia? Co dalej z dociepleniami ścian podłużnych w SM Popowice? To pytanie zadają sobie mieszkańcy, tym bardziej, ze minęło już sporo czasu od ocieplenia ścian szczytowych.

Bądź bliżej nas na facebooku
Komentuj na naszym profilu na Twitterze
Kliknij "+" dla naszego serwisu